fbpx

O mně

Blanka Zdravě s čokoládou

Jmenuju se Blanka a jsem čokoholik.

A taky se snažím žít zdravěji. Že to nejde dohromady? Jde!

Na blogu „Zdravě s čokoládou“ sdílím recepty, tipy a vše, co vím o čokoládě.

Jaké mám zkušenosti s čokoládou?

Čokoládu samozřejmě jím a miluju. Ale mám to štěstí, že vidím i pod pokličku. Čokoláda je i moje práce, „motám se kolem ní“ už přes 10 let. Pracovala jsem v marketingu velkých čokoládových značek. Nakoukla jsem do jejich výroby. A nakonec jsem se pustila do čokoládového podnikání s kamarádkou. V naší rodinné firmě prodáváme kvalitní čokoládu a vyrábíme i naši vlastní.

Tento blog je o životě s čokoládou. A vaření s ní. Abyste pod tu pokličku mohli nahlédnout i vy 🙂

Nepovažuju se za experta. Nejsem výrobní technolog. Ale čokoláda je moje práce i koníček a mluvím o ní moc ráda. Tak snad vás moje povídání o čokoládě bude bavit.

Jaké mám zkušenosti se zdravou výživou?

Jenom své vlastní. Roky pokusů a omylů a nejrůznějších diet. Vždy „pár kilo navíc“ než by bylo ideální (z mého pohledu, že).

Než jsem se nějak kolem třicítky „uklidnila“ a na diety jednoduše rezignovala. Mám dobré jídlo až moc ráda. Přibrala jsem? Ne (!?!). Světe div se, nestalo se vůbec nic. Naopak. Když jsem se začala i o něco víc hýbat (svižné procházky Stromovkou asi těžko můžu nazvat sportem…), měla jsem nejlepší formu svého života.

Roky už fandím filozofii francouzské kuchyně. Jíst vše, s mírou. Pestrý jídelníček z kvalitních potravin.

Co mi funguje?

Jsem vystudovaná ekonomka a nedostudovaná biochemička. Jen na marketing nedám. Složení potravin čtu poctivě a podle toho vybírám.

Jíst SKUTEČNÉ jídlo bez náhražek funguje.

Miluju sladké. Lidé, kteří začali pracovat v kvalitní čokoládě vám často řeknou, že od té doby jim jdou kila dolů. Není v tom žádný zázrak. Když jíte vysokoprocentní čokoládu, jíte méně jiných sladkostí. A čím více kakaa, tím méně cukru, a tím méně prázdných kalorií. Kakao také dokáže zasytit a uspokojit chuť na sladké, takže celkově sníte sladkostí méně (více o kakau a zdraví zde).

Neumím být tzv. cukrfree. Ale jíst méně bílého cukru jde. Bez velkých kompromisů na chuti. A když to děláte dlouhodobě, uvidíte výsledky.

Jíst méně bílého cukru funguje.

Jsem tady pro všechny, kdo se zajímají o zdravější životní styl, ale nechtějí si odpírat výborné jídlo, hlavně to sladké.

A pro všechny maminky, které chtějí dát svým dětem dobrý základ, ale vědí, že jen ovocem je nenadchnou. Protože i já mám malé dítě a přesně tohle řeším.

Ukážu vám, že se dají vykouzlit dezerty, které chutnají skvěle, a přitom jsou o něco zdravější.

Těším se na vás,